Procesy spawalnicze 

 

 

 

Dysponujemy wszechstronną i kompetentną kadrą inżynieryjną, z doświadczeniem i uprawnieniami do technicznego wsparcia i nadzoru procesów spawalniczych.

 

 

 

 

 

 

 

Posiadamy certyfikat spawalniczy EN 15085-2 CL1, w ramach którego dwóch technologów spawalników prowadzi nadzór nad jakością oraz spełnieniem wymagań normy.

 

 

 

 

 

Nasi specjaliści mają doświadczenie w spawaniu elementów odpowiedzialnych ze względu na ich funkcje (szczelne zbiorniki paliwa, wody) lub wymagania konstrukcyjne (konstrukcje podłóg, elementy odpowiedzialne podwozia).

 

 

 

 

 

Aluminium oraz metale szlachetne spawamy metodą TIG (spawanie nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych). Rozwijamy też technologię spawania MIG (spawanie elektrodą topliwą, w postaci drutu nawiniętego na szpulę, w osłonie gazów obojętnych) we współpracy z firmą Fronius, oraz integrację z robotami spawalniczymi firmy ABB, w celu redukcji czasów cyklu i zwiększenia wydajności.

Ściśle współpracujemy z Instytutem Spawalniczym w Gliwicach oraz polskim oddziałem jednostki certyfikującej GSI SLV.

Aby zwiększyć moce przerobowe i zapewnić naszym klientom szybką i rzetelną realizację ich zamówień współpracujemy z lokalnym urzędem pracy w zakresie szkolenia i zwiększenia kompetencji spawaczy metodą TIG.