O nas

Firma Bozamet sp. z o. o. powstała w 1989 r. 

 

zdjęcie firmy

Firma Bozamet sp. z o. o. powstała w 1989 r., na fali intensywnego rozwoju polskiej przedsiębiorczości w okresie transformacji. Wkrótce nasza firma zasłynęła jako producent okuć do plandek i ta branża, ze stale powiększaną (największą w Europie) i unowocześnianą ofertą, stanowi do dziś podstawową część działalności. Tę wiodącą pozycję firma zawdzięcza temu, że cały proces produkcji odbywa się we własnym zakładzie, wyposażonym w profesjonalną narzędziownię. Jeszcze ważniejszy jest zespół ponad trzydziestu inżynierów o najwyższych kwalifikacjach i doświadczeniu, z których siedmiu pracuje wyłącznie w dziale badawczo rozwojowym. To i wciąż unowocześniany bogaty park maszynowy zapewnia firmie elastyczność, możliwość współpracy z klientami w zakresie projektowania i produkowania prototypów, małych serii wyrobów, a także produkcję wielkoseryjną.

Obecnie eksportujemy swoje towary do blisko 30 krajów Europy i wciąż systematycznie powiększamy grono klientów. W 2008 r., w odpowiedzi na ogólnoświatowy kryzys znacznie rozszerzyliśmy profil swojej działalności. Oprócz produkcji okuć do plandek, w ofercie znalazły się produkcja i montaż konstrukcji stalowych w systemie generalnego wykonawcy, oraz szeroki wachlarz części dla branży kolejowej.

 

W końcu 2014 r. kupiliśmy spółkę ZPP Auto - jeden z dawnych oddziałów Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu. Co prawda już wcześniej produkowaliśmy części dla branży samochodowej, ale teraz nasza obecność w tej branży będzie możliwa na dużo większą skalę. Cieszymy się także, że w ten sposób udało nam się pozyskać wykwalifikowaną kadrę pracowników. Bardzo liczymy na ich doświadczenie i zaangażowanie, które mamy nadzieję pozwolą się nam stać znaczącym producentów elementów i podzespołów dla wszystkich naszych branż produkcyjnych.

 

 

 

Poza tym stale inwestujemy w nowoczesne maszyny i technologie i systematycznie podnosimy kwalifikacje całej załogi, szczególną wagę przywiązując do zaspokajania potrzeb klientów w najwyższych standardach jakości, zgodnie z naszym hasłem: